RSS
poniedziałek, 25 lipca 2011
Dodatkowa przestrzeń w kuchni

Ponieważ nie udało się wykuć w ścianie szafy w kuchni, cały czas zastanawiam się jak uzyskać dodatkową przestrzeń na przechowywanie. Dotychczas moim pomysłem były proste półki na wspornikach, np. na książki kucharskie (z tymi ogranicznikami) czy estetyczne pojemniki na podręczne utensylia.

Ale dzsiaj, w najnowszym numerze "Czterech Kątów" zobaczyłam super rozwiązanie, które znakomicie sprawdziłoby się również na mojej ścianie, na wysokości półwyspu. Nadstawka od staroświeckiego regału powieszona w nowoczesnej kuchni. Póki co nie mam nawet nowoczesnej kuchni, o nadstawce nie wspominając, ale wrzucam jako inspirację.

nadstawka Cztery Kąty

Cztery Kąty, sierpień 2011, nr 8, s. 47

 

Na placu boju schnie lakier na parkiecie. Odkryłam przerażające smugi, rodzice właśnie jadą na oględziny, nie wiem co to będzie :(

piątek, 22 lipca 2011
Lampa do sypialni

Czuję się naprawdę wykończona remontem. O tym, że powinien się już skończyć może świadczyć sytuacja sprzed kilku dni. Otóż pan pomagający w transporcie ciężarów w Castoramie przywitał mnie ohoczym: "O czeeeeść!". I nie był to mój dawno niewidziany kolega z podstawówki ;)

Żeby nie wariować od nadmiaru gipsu i smrodu lakieru do parkietu myślę o elementach wyposażenia, które będą musiały się pojawić - prędzej czy później, w naszym mieszkaniu.

Ostatnio rzuciła mi się w oczy lampa, która moim zdaniem pasowałaby do sypialni, gdzie będzie jeden punkt świetlny na środku pokoju. Sypialnia ma 25 mkw., chciałabym by była dobrze oświetlona, bo oprócz sypialnianej, będzie miała także inne funkcje. Uzupełnieniem oświetlenia będą też dwie lampki nocne oraz lampa na biurku do pracy.

Wydaje mi się, że ta lampa ma styl i cechy, które chciałabym podkreślić w naszym mieszkaniu - lekką nonszalancję, żart z formy i de facto - prostotę. 

leroy merlin żyrandol Spark

Żyrandol Spark, Leroy Merlin, cena: 599 zł.

Jego "kandelambrowy" kształt sugeruje styl staroświecki, klasyczny. Ale to, co absolutnie mnie ujęło w tym żyrandolu to transparentne  abażury. 

Żyrandol "działa" na tej samej zasadzie co krzesła Louis Ghost, może dlatego tak mi się podoba.  Przezroczyste abażurki nadały całości lekkości i nowoczesnego charakteru.

poniedziałek, 18 lipca 2011
Podłogi + gruntowanie ścian

Wczorajszy poranek przywitaliśmy z naszymi przyjaciółmi na niedzielnym brunchu wraz z... wałkami, pędzlami, drabiną, kijem teleskopowym i opalarką. Na zorganizowanym przez nas "Malowaniu przy śniadaniu" zjawili się znajomi, którzy chcieli pomóc przy grudntowaniu ścian i innych pracach remontowych. Ponieważ byliśmy w zespole 9-cioosobowym uwinęliśmy się z robotą w dwie godziny - ściany zagruntowane, futryna opalona.

Dla zmęczonych robotników przygotowałam browniesowe muffiny z malinami i amerykańskie, puszyste panckes z maślanką. Zjedliśmy je z pysznymi holenderskimi dżemami, które przyniosła Ola.

To był świetny, niedzielny poranek, dziękuję wszystkim, którzy się stawili :*

 

P.S.: Wciąż nie uporałam się ze stresami związanymi z sąsiadami. Pracuję nad tym.

niedziela, 10 lipca 2011
O Moma! Jaka sofa!

Mogłabym zacząć od tego, że mocno nadszarpnięty kupnem wieszaków do sufitów, kolanek i wężyków budżet nie uwzględnia zakupu sofy. 

Jednak sofa, ważna rzecz. Szczególnie u ludzi, którzy prowadzą dom otwarty, często kogoś nocują. 

Dlatego tacy ludzie (do których ja należę) nie powinni kupować mebla, który ma 73 cm szerokości. Ale jest bardzo fajny ;) Mam tu na myśli minimalistyczną sofę MATT, oferowaną przez Moma Studio.

moma styl MATT

Sofa MATT, cena 1499 zł, dostępna tutaj.

 

Już widzę ją w otoczeniu przeboskiego stolika (mam jeden):

kare design spider

I łowickiego kilimu, który powiesiłabym za tą sofą, na ścianie. Tak, jak kiedyś wieszało się maty słomkowe, żeby nie brudziła się ściana. O Mamo! Ale bosko!
Łowicki kilim wygląda mniej więcej tak:

łowicki kilim

piątek, 08 lipca 2011
Newsy z pola walki

Spieszę donieść, że zakończył się etap gładzi gipsowych - ściany są równe i gładkie jak pupcia niemowlaka. Pokoje w bieli i z lekko obniżonym sufitem zmieniły nieco proporcje, a brud na oknach uwidocznił się jeszcze bardziej :)

W przyszłym tygodniu - cyklinowanie parkietów, lakierowanie, a potem malowanie, lakierowanie ponowne, postawienie "ścianki" w kuchni, tynkowanie łazienki, korytarz i można się przeprowadzać. Widać koniec :) Jupi!!

Kontakt:
danuu@gazeta.pl