RSS
wtorek, 28 lutego 2012
Zasłonki - kolejna zagwostka

Są takie rzeczy w domu, ktorych zakup naprawdę spędza mi sen z powiek. Takie oto zasłonki - rzecz absolutnie niezbędna, gdy mieszka się na pierwszym piętrze, a na dole jest parking i skwer. Mieszkamy więc już tutaj ładnych parę tygodni jak w jakimś pieprzonym Big Brotherze, dosyć mnie to wkurza, ale mam po prostu zasłonowy paraliż.

Z tkaninami jest niestety tak, że albo jest to IKEA - za max. 30 zł albo zasłony w sklepach pt. "Dekoracje okien" od 100 zł w górę.

Bardzo spodobała mi się dziś ta tkanina:
BERTA RAND Ikea paski

Berta Rand, 29,99 zł/m, Ikea

Jak również, choć w zupełnie innym stylu, lekko psychodeliczne, bardzo kolorowe paski Susanna:

Susanna Ikea

Natomiast tkanina, którą wstępnie wybrałam i która kosztuje ponad dwa razy tyle co powyższe wygląda tak:

margo-textil flowers

120 zł/m. Margo-Textil, linia Flowers. ( proszę nie patrzeć, że zagnieciona)

Za opcją pierwszą przemawia cena i wzornictwo. Za opcją drugą - jakość i profesjonalizm usługi - płacę, a oni robią wszystko, ja cieszę się piękną zasłoną :) Tu miałabym pewność, że materiał jest precyzyjnie spasowany, moglibyśmy dobrać coś z tej samej "rodziny" tkanin i zrobić coś naprawdę porządnego.

Osoby z mojego otoczenia są tak samo podzielone, jak ja wewnętrznie.

niedziela, 12 lutego 2012
Światłość!

Uwielbiam słońce wdzierające się do mieszkania. Odbijające się od białych ścian, dodające naturalnego ciepła. Żałuję, że tak rzadko mogę obserwować to zjawisko - nie często jestem w domu wczesnym popołudniem, gdy światło jest najładniejsze. Odbija się od srebrnego stolika, od czerwonej narzuty. Jest cudownie i w takich chwilach chce mi się nawet odkurzać! Co z tego, że zimno, skoro tak słonecznie!

słoneczne wnętrze białe ściany

 

Jak widać wciąż poszukuję lampy do części stołowej i zasłon. Te drugie są w fazie podjęcia ostatecznej decyzji. Aha, zanim kupicie mieszkanie w kamienicy i zachce Wam się długich, lejących zasłon... pamiętajcie, że przy takich wysokościach robią się spore koszty ;)

Tagi: Salon
08:48, danuu
Link Dodaj komentarz »

Kontakt:
danuu@gazeta.pl