RSS
środa, 23 lutego 2011
Trzy słowa o stylu nowego mieszkania

Nowe mieszkanie jest już naprawdę na wyciągnięcie ręki. Za dwa tygodnie spotykamy się z notariuszem, a później to już kredyt, remont, parapet i ciepłe kapcie.

To będzie mój pierwszy w życiu remont, bo nie liczę nastoletniego urządzania pokoju w nowym domu, gdzie jedynym moim zmartwieniem było wybranie koloru ścian i wysokość zawieszenia obrazków.

Teraz będę musiała zapoznać się z szeroką tematyką wentylacji, renowacji starych, kamienicznych drzwi i okien (opalarka my love!), przekładania i cyklinowania parkietu, wygłuszania ścianki w łazience i innych niezwykle ciekawych zagadnień dla dyplomowanego teatrologa ;)

Zdecydowanie wolę zajmować się tym, w jakim stylu będzie mieszkanie. To, co wymyśliłam, nazywam połączeniem stylu skandynawskiego z paryskim :) Bazą będzie biel i drewno pod postacią oryginalnej stolarki. To zresztą było jedno z kryteriów wyboru tego mieszkania - chcę, żeby w moim nowym lokum czuć było kamieniczny klimat międzywojnia. Ale nie będę radykałem stylu i zamierzam wprowadzić mały mix elementów z różnych epok.

Na pewno pojawią się krzesła i fotele z czasów PRL-u, które dostaną nowe życie w postaci świeżej i oryginalnej tkaniny obiciowej. Zależy mi, żeby był to naprawdę niepowtarzalny materiał, a siedziska były gwiazdami tego mieszkania. Mam już nawet pomysł jak to zrobić, o jego realizacji będę donosić na bieżąco.

Podoba mi się to co robi firma Refre, oglądam ich prace na firmowej stronie oraz profilu na Facebooku. Dają radę i właśnie w takim stylu zrobię renowację swoich krzeseł i foteli.

To jedna z inspiracji Refre, która szczególnie mi się podoba, bo dobrze obrazuje wymarzony przeze mnie styl:

Refre czerwony stół

Białe ściany, drewno, kolory, grafiki na ścianach. Refre.pl

 

Dużą inspiracją są też wnętrza z portalu Apartment Therapy.  Szczególnie to mieszkanie:

apartment therapy Praveen

Intensywny kolor w dodatkach:

apartment therapy Praveen

Trochę Ikei, trochę PRL-u, a wszystko to na 46 m2 w San Francisco:

Apartment Therapy San Francisco

Więcej zdjęć tutaj.

Ale największą skarbnicą inspiracji, szczególnie kuchenno-pokojowych jest szwedzka strona Alvhem, sprzedającej mieszkania po remontach. Z tej strony uczę się szwedzkiego ;) Wiem już jak się mówi na kuchnię, salon, sypialnię, łazienkę i hall. Na hall się mówi hall :)

Tyle wstępu. Dalej będą już tylko szczegóły!

Kontakt:
danuu@gazeta.pl